Squash – co powinieneś wiedzieć na starcie przygody?

Obecnie w naszej społeczności możemy zauważyć trend którym jest sportowy tryb życia. Wiele osób szuka czegoś odpowiedniego dla siebie, czegoś, co połączy przyjemne z pożytecznym. Można oczywiście zacząć od biegania, które nie wymaga od nas praktycznie żadnego wkładu finansowego. Niestety nie każdy jest w takiej formie aby wyjść na dwór i zrobić kilka kilometrów w ciągłym biegu. Można spróbować teoretycznie łatwiejszej alternatywy w postaci roweru, na którym nie potrzebujemy aż tak dużej wydajności aby cieszyć się jazdą. Niestety zakup roweru to spory wydatek, a nie każdy z nas ma pieniądze na taką zabawę. W dzisiejszym artykule przychodzimy do was z propozycją która świetnie łączy ze sobą grę dla przyjemności i ruch, który jest niezbędny do tego aby nasze ciało było w dobrej kondycji. 

Czym jest squash?

Squash możnaby porównać do tenisa. Na korcie spotyka się dwóch zawodników, jest to też sport rakietowy. Na tym podobieństwo się kończy. Kort do tenisa i do squasha różni się znacząco, ponieważ ten pierwszy ma dwa pola dla dwóch graczy, które są od siebie oddzielone siatką. Kort do squasha jest tak jakby połową kortu tenisowego, ponieważ posiada tylko jedną stronę, do tego nie ma siatki, a zamiast niej jest ściana. Na czym polega rozgrywka? Na zdobyciu jedenastu punktów które gwarantują zwycięstwo w secie. Podczas gry przeciwnicy na zmianę odbijają piłkę od frontowej ściany, zagrywając ją tak, aby przeciwnik nie dał rady jej odebrać. Jeśli dojdzie do sytuacji w której piłka odbija się od ściany frontowej, a nasz przeciwnik nie zdąży jej odbić przed podwójnym odbiciem od podłogi, zdobywamy punkt. 

Sprzęt do squasha

Sprzęt do squasha nie jest rozbudowany, ale nie jest też tani. Tak naprawdę jedyne co musimy kupić to buty. Buty muszą być halowe, z poszewką non-marking, czyli taką która nie pozostawia śladów na parkiecie. Rakietę możemy wypożyczyć w klubie, tak samo piłkę do gry. Jeśli zdecydujemy się na zakup własnej rakiety, musimy przygotować się na większy wydatek. Ceny rakiet wahają się od 100 do nawet i 800 złotych. Oczywiście nie warto na początku decydować się na żadne z ekstremów, rakieta za 100 zł będzie bardzo słabej jakości, natomiast rakieta za 700-800 zł będzie kierowana do profesjonalistów, co oznacza, że nie wykorzystamy jej potencjału. 

5/5 - (3)