Jak dbać o zdrowie poprzez aktywność fizyczną?

W naszym kraju społeczeństwo staje się coraz bardziej fit. Healthy lifestyle, czyli tak zdrowy tryb życia jest promowany praktycznie przez każdego. Sportowcy, muzycy, aktorzy, wszyscy dbają o swoją linię poprzez zdrowe odżywianie i wysiłek fizyczny, pokazując to w swoich social mediach, tym samym zachęcając do takiego trybu życia swoich fanów. Ta moda jest naturalnie bardzo pozytywna, ponieważ motywuje wiele osób do zmiany swoich nawyków żywieniowych i wprowadzenie niezbędnej dawki aktywności fizycznej. W dzisiejszym materiale opisujemy jak połączyć ze sobą aktywność fizyczną i jedzenie w taki sposób, abyśmy byli zdrowsi i wyglądali lepiej.

Podstawa – dobrze zbilansowana, zdrowa dieta

Na początku warto skupić swoją uwagę na diecie. Niestety wiele osób myśli, że najlepszą metodą do zgubienia zbędnych kilogramów będzie skrajne ograniczenie jedzenia. Oczywiście redukcja kalorii dostarczanych do organizmu powinna zostać zmniejszona, jednak nie należy tracić zdrowego rozsądku i doprowadzać do głodówki. Taka “dieta” może skończyć się nie tylko efektem yoyo, ale też innymi, nieprzyjemnymi skutkami zdrowotnymi. Nasza dieta musi dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne makroskładniki i witaminy, które pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a przy zachowanym limicie kalorycznym, pozwolą nam na redukcję niechcianej tkanki tłuszczowej. Dietę możemy ułożyć sobie samemu, jednak jeśli nie czujemy się na siłach, warto skorzystać różnego rodzaju portali oferujących plany dietetyczne, ewentualnie skonsultować się z dietetykiem który w profesjonalny sposób ułoży dla nas plan żywieniowy. 

Efekty zmaksymalizujesz treningiem

Mówi się, że dieta jest najważniejsza w osiągnięciu celu jakim jest poprawa jakości naszej sylwetki. Jest to oczywiście prawa, ponieważ bez zdrowego żywienia trudno byłoby osiągnąć jakiekolwiek rezultaty, jednak nie należy zapominać o tym, że aktywność fizyczna jest równie ważnym elementem naszej metamorfozy. Nie musimy od razu brać się za ciężkie treningi siłowe, czy też wielokilometrowe biegi. Forma aktywności fizycznej powinna być dostosowana do nas, do naszej aktualnej sprawności. Jeśli mamy bardzo słabą kondycję, a do tego zebrało się sporo kilogramów które powodują nadwagę, warto zacząć od spacerów. Jeśli jesteśmy w lepszej formie można pomyśleć o biegu czy też jeździe na rowerze, o ile dysponujemy rowerem. Jeśli kolejnym krokiem po redukcji tkanki podskórnej będzie budowa tkanki mięśniowej, możemy od razu zapisać się na siłownie. W początkowej fazie metamorfozy powinniśmy bardziej skupić się na treningu aerobowym, a dopiero później na treningu siłowym.

5/5 - (1)