Badminton – sport rodzinny ale również bardzo profesjonalny !

Badminton to idealny sport rodzinowy, możemy zająć się nim idealnie pod względem amatorskim. Wystarczy brama/płot(jako siatka), rakieta, lotka i zabawa gwarantowana. Wszystkie partie naszego ciała również będą zaangażowane. Dlatego na drugi dzień możemy obudzić się z małymi zakwasami. Jednak pamiętajmy i nie przekreślajmy tego sportu jako profesjonalny, to prawdziwy, profesjonalny sport, który z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej. W naszym kraju również ! 

Sprzęt w badmintonie 

Wyobrażenie większości ludzi o sprzęcie do badmintona kończy się na lotce i siatce. W rzeczywistości przy uprawianiu tego sportu jesteśmy zoobligowani do zakupu również wygodnych butów na twardą powierzchnią. Z tego względu, że nasze kolana są tutaj narażone na duże obciążenia, zmiany kierunków (bardzo dynamiczne) i często niekontrolowane w 100%.

Oczywiście rakieta musi być, jest ona bardzo podobna do rakiety z tenisa ziemnego. Jednak jest lżejsza i mniejsza. Z tego względu, że lotka jest dużo lżejsza od piłki tenisowej. Rakieta musi wygodnie leżeć nam w dłonie dlatego zamawianie rakiety na odległość podczas pierwszego zakupy nie ma sensu. Lepiej podjechać do sklepu, zobaczyć jak rakiety pasuję nam do dłoni i zdecydować się na zakup.

Lotki w badmintonie – nylonowe i piórowe. Lotki nylonowe (tworzywo sztuczne) są polecane ze względu na cenę, są tanie i odporne na uszkodzenia. Posiadają jednak słabe właściwości lotne. Są to lotki polecane dla amatorów, osób zaczynających przygodę z tym sportem. Lotki piórowe wykonane są z piór gęsich. Mają dużo lepsze właściwości lotne, łatwiej kontrolować i oceniać lot takiej lotki. Jednak posiadają dwie wady: są drogie i nie są odporne na uszkodzenia(krótka żywotność). 

Zasady gry w badmintona

Zasady gry są bardzo proste, wystarcza dwie lub cztery osoby. W zależności od tego czy chcemy grać w debla/singla. Zawodnicy stoją naprzeciwko siebie. Oddzieleni są od siebie siatką. Serwowanie odbywa się za pomocą rakietki, punkty są naliczane w momencie kiedy lotka ma kontakt z podłożem, wyjdzie poza obszar boiska lub przeciwnik nieprawidłowo odbije naszą lotkę/dotknie siatkę.

Gra odbywa się do 21 punktów i 2 wygranych setów. Przy wyniki remisowych odbywa się 3 set (także do 21 punktów). Jeśli mamy wynik 20:20 to gramy tak długo jak będzie przewaga 2 punktowa, aż do momentów 29:29 wtedy osoba, która zdobędzie 30 punkt – jest zwycięzcą. 

Badminton to idealna rozrywka dla całej rodziny. Podczas której można się nieźle bawić i zadbać o swoje zdrowie. Jednak badminton to przede wszystkim sport, który jest pasją ogromnej liczby osób na całym świecie. Podczas wykonywania tego sportu dziecko/dorosły może nauczyć się samodyscypliny, dbania o sprzęt sportowy oraz bardzo dobrze rozwijać się fizycznie. Ze względu na to, że podczas uprawiania badmintona cały czas pracuję całe nasze ciało.

Źródło: https://najlepszybukmacher.co.pl

5/5 - (1)