Akcesoria rowerowe – wszystko czego potrzebujesz aby cieszyć się jazdą

Za oknem zrobiło się zielono i co najważniejsze, ciepło. Nie ma się co dziwić, że kolaże wyjęli swoje rowery i wyjechali na drogi i bezdroża. Jazda na rowerze jest bardzo ciekawą aktywnością, ponieważ pozwala nam na przyjemne spędzenie wolnego czasu, a do tego pozytywnie wpływa na  nasz organizm, ponieważ jak wiemy, sport to zdrowie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do pieszych wędrówek, jazda na rowerze pozwala nam na efektywne zwiedzanie, ponieważ rower pomaga nam dosyć szybko dostać się do celu, zwłaszcza kiedy poruszamy się po bezdrożach, gdzie dojazd samochodem jest utrudniony. Niestety jazda na rowerze to nie tylko sam rower, ale również akcesoria które pozwolą nam na bezpieczną i przyjemną jazdę. W dzisiejszym artykule opiszemy kilka z nich, tak aby każdy z Was wiedział za czym rozglądać się będąc w sklepie rowerowym.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Na samym początku naszej przygody z rowerem powinniśmy się zainteresować bezpieczeństwem. Nie ma nic gorszego niż nieodpowiedzialna jazda bez zadbani o bezpieczeństwo. Niestety bardzo dużo osób bagatelizuje temat myśląc, że skoro rower nie jedzie za szybko to nic nam się nie stanie. Jest to podejście skrajnie nieodpowiedzialne, którego odradzamy. Jeszcze gorszym podejściem jest myślenie, że zabezpieczenia potrzebują tylko początkujący którzy dopiero się uczą. Prawda jest taka, że o bezpieczeństwo powinien dbać każdy – amator, średniozaawansowany i zawodowy sportowiec. Pierwszym i najważniejszym elementem jest kask ochronny. Zaraz po tym jak kupimy odpowiedni kas, odpowiedni do naszego stylu jazdy, powinniśmy rozejrzeć się za oświetleniem. Dobre oświetlenie nie tylko pozwala nam widzieć dokąd jedziemy po zmroku, ale co najważniejsze pozwala kierowcom samochodów odpowiednio wcześnie nas zauważyć.

Dodatkowe akcesoria

Jeśli już zadbaliśmy o odpowiednie bezpieczeństwo możemy skupić się na dodatkach. Pierwsze co powinno nas zainteresować to akcesoria które pomogą nam poradzić sobie z przebitą dętką. Jeśli jeździmy na oponach dętkowych opcje są dwie – kupno zestawu naprawczego lub dodatkowej dętki. Na co byśmy się nie zdecydowali, będziemy potrzebować łyżek które pozwolą nam na sprawne zdjęcie opony bez jej uszkodzenia. Dodatkowo przyda się bidon do którego będziemy mogli nalać wody. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy pokonujemy duże odległości podczas bardzo ciepłych dni.

Warto wziąć pod uwagę

Na samym końcu warto wspomnieć o dodatkach które nie są niezbędne, ale przydadzą się po kilku wędrówkach. Mowa o smarach, i kluczach które zapewnią nam dobrą pracę układu napędowego, oraz pozwolą na podstawowe naprawy i przeprowadzenie konserwacji. Warto wziąć sobie do serca taką praktykę, ponieważ dbanie i konserwowanie roweru pozwoli nam na dłuższą zabawę i brak awaryjności naszego sprzętu.

5/5 - (2)