Wygrana Polaków z Walijczykami. Wystawiamy oceny

Polska wygrała z Walijczykami podczas meczu Ligi Narodów w Cardiff 1:0 (0:0). Oto jakie oceny uzyskali według nas poszczególni piłkarze.

Wojciech Szczęsny 8/10

To był znakomity mecz bramkarza Juventusu. Kapitalne interwencje, które niejednokrotnie ratowały nasz zespół przed utratą bramki. Dawał dużą pewność na przedpolu i był opoką zespołu w bramce.

Kamil Glik 3/10

Słaby mecz w wykonaniu Glika. Kilka razy spóźniony w kluczowych momentach, po których Walijczycy tworzyli trudne sytuacje. Gdy w 77 minucie nie wybił piłki lecącej w jego stronę pod naszą bramką zrobiło się bardzo gorąco. Patrząc na jego formę mamy trochę obaw co do Mistrzostw Świata w Katarze.

Jakub Kiwor 7/10

Najlepszy stoper z całej trójki. Podchodzący ze spokojem do piłki w kluczowych momentach. Imponuje dobrym ustawieniem oraz dobrymi interwencjami. W grze do przodu bardzo dobrze wyglądał, a jego podanie do Lewandowskiego było kluczowe przy golu Świderskiego.

Bartosz Bereszyński 4/10

Niestety bez fajerwerków, słabo widoczny na boisku. Próbował walczyć, ale kilka razy po jego stracie robiło się gorąco. Szczególnie nerwowo się zrobiło w 85 minucie, gdy dwukrotnie nie potrafił nadążyć za

Walijczykami.

Jan Bednarek 4/10

Średni występ . Miał lepsze i gorsze momenty, jednak zdecydowanie było widać brak ognia w jego grze. Kiepskie wyprowadzanie piłki do przodu rzucało się w oczy.

Grzegorz Krychowiak 4/10

Trzeba powiedzieć jasno, że dziś Krychowiak nie ma formy na pierwszy skład. Jednak z braku laku musi się w nim znajdować. W 35 minucie było złe podanie, faul i zobaczył żółtą kartkę, 4 minuty później zagapił się w kryciu po wrzucie Walijczyków. Na szczęście w drugiej połowie wziął się w garść i grał odpowiedzialniej. I przydał się w obronie wyniku.

Nicola Zalewski 6/10

Solidne 90 min zawodnika, tak jak w poprzednim meczu z Holendrami. Aktywny, odważny, z luzem w grze. Całkiem dobra współpraca z Kiwiorem, miał kilka ważniejszych interwencji z tyłu pola. Jeszcze czasem brakuje mu dobrego zakończenia akcji jednak dzisiaj jest obowiązkowym zawodnikiem w pierwszym składzie.

Szymon Żurkowski 4/10

Bardzo nierówny występ. W pierwszej połowie chaotyczny i nerwowy, zmarnował 100% sytuację. W drugiej połowie grał już pewniej, przydawał się przy odbiorze .

Piotr Zieliński 7/10

Bardzo dobry występ Polaka, widać, że forma jest na należytym poziomie. Pokazał najlepszy arsenał zagrań ofensywnych. Naprawdę wiele zyskaliśmy dzięki niemu.

Karol Świderski 6/10

Strzelił gola i dał argumenty trenerowi, że zasługuje na miano napastnika numer 2. Od początku był waleczny, wybiegany, wspierał Lewandowskiego. Brawo !

Robert Lewandowski 6.10

Pierwsza połowa słaba, po światowym napastniku można oczekiwać więcej. Druga dużo lepsza, genialna asysta do Świderskiego. Waleczny w bitwie z Walijskimi stoperami.

Krzysztof Piątek 5/10

Wiele nie zdziałał, ale też nie zaszkodził. Choć faul w 95 minucie nie był rozsądny.

5/5 - (1)