W jaki sposób wybrać odpowiednie obuwie piłkarskie?

Buty piłkarskie to podstawowe narzędzie pracy piłkarza zawodowego i każdego pasjonata tej gry. Czołowi piłkarze świata kojarzeni są z konkretnym obuwiem, Cristiano Ronaldo kojarzony jest z Nike, podczas gdy jego największy rywal, czyli Lionel Messi zwykle zakłada obuwie Adidasa. O ile piłkarze dość często zmieniają barwy klubowe, bo sam CR7 był już zawodnikiem Sportingu Lizbona, Man Utd, Realu Madryt i Juventusu a w piłce juniorskiej jeszcze Nacionalu Madera i Andorinhy, o tyle barwom obuwia piłkarze są wierni znacznie dłużej, przykłady Zinedine’a Zidane’a i Ronaldo pokazują, że nawet po zakończeniu kariery zawodniczej, zawieszeniu butów na kołku. 

W jaki sposób wybrać obuwie do gry w piłkę nożną?

Warto brać pod uwagę nawierzchnię na której zamierzamy grać. Na naturalnej murawie trawiastej sprawdzą się lanki, na sztucznej turfy, gdy boisko jest mokre i grząskie, wtedy należy wybrać wkręty, podczas rozgrywek na hali najlepiej założyć halówki. 

Czy zawodowy piłkarz zmienia buty piłkarskie?

Zawodowi piłkarze nożni zmieniają obuwie piłkarskie. Gracz klasy Cristiano Ronaldo inne buty włoży na starcie z Liverpoolem FC na stadionie Old Trafford, gdzie murawa jest naturalna, przykładowo inne na mecz z CSKA Moskwa w europejskich pucharach, gdyż na Łużnikach występuje sztuczna, wtedy musi założyć turfy, z kolei inne gdy przyjdzie grać o ligowe punkty na Bet365 Stadium w Stoke podczas zimnego deszczowego wieczoru w starciu z tamtejszą ekipą City, wtedy postawi na wkręty a jeszcze odmienne podczas turniejów rozgrywanych na hali, wtedy halówki. 

Podsumowanie

Buty piłkarskie stanowią ważny element wyposażenia piłkarza, bez różnicy czy chodzi o młodzika zaczynającego swoją karierę, czy o doświadczonego piłkarza światowej klasy. Historia pokazuje, że dobrej jakości buty piłkarskie mogą zadecydować o wyniku spotkania, po raz pierwszy piłkarski świat przekonał się o tym w 1954 r., gdy to Niemcy zagrali z Węgrami o mistrzostwo świata. Węgrzy mieli wybitnych zawodników, jednak dzięki obuwiu piłkarskiemu, właśnie nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli, zadziwiając piłkarski świat. Drużyna Seppa Herbergera na deszczowy dzień, założyła wkręcane korki w ten sposób przyczyniając się do legendy Adidasa i samego twórcy marki Adi Dasslera. Na koniec dodamy, że blog https://sportowy.net.pl/ jest miejscem gdzie znajdziecie więcej ciekawych materiałów ze świata sportu i piłki nożnej. 

5/5 - (1)