Raphael Varane – piłkarz warty uwagi

Zawodnik kompletny, świetny obrońca i osoba. Zrobił fantastyczną karierę. Bardzo rozwinął się pod wodzą Carlo Ancelotiego i Zizou, który jest ogromnym fanem Varane i sam rekomendował Jego transfer do zespołu królewskich. Czas pokazał, że miał rację. 

Klasyczny obrońca

Varane jest podręcznikowym graczem w „klasycznej obronie” w prawie wszystkich sytuacjach. Ma doskonałe rozeznanie w grze, co pomaga mu bardzo dobrze się orientować, a przede wszystkim we właściwym momencie i przewidywać przeciwne opcje. W przeciwieństwie do wielu uzdolnionych atletycznie obrońców, nie polega na swojej wyższości fizycznej, ale jest niezwykle czysty i zdyscyplinowany w kontrolowaniu swojej pozycji i pozycji ciała. Obraca się raz po raz, aby mieć dobry widok i jednocześnie szybko reagować na najbardziej niebezpieczne lub prawdopodobne możliwości. Utrzymuje odpowiedni dystans do przeciwnika, linię utrzymuje odpowiednio wysoko, ale nie za wysoko.

Pojedynki 1 vs 1

Varane jest również niezwykle utalentowany w pojedynkach jeden na jednego i bardzo inteligentnie kontroluje swoją pozycję w stosunku do przeciwnika oraz rytm kroków. Jego decyzja, kiedy próbuje zdobyć piłkę i kiedy pozostaje pasywny, jest również świetna. Jeśli tylko spojrzysz na to, jak bronił się przed Lionelem Messim, wiesz wszystko, co trzeba wiedzieć.

Umiejętności taktyczne Varane

Varane jest również niezwykle utalentowany w pojedynkach jeden na jednego i bardzo inteligentnie kontroluje swoją pozycję w stosunku do przeciwnika oraz rytm kroków. Jego decyzja, kiedy próbuje zdobyć piłkę i kiedy pozostaje pasywny, jest również świetna. Jeśli tylko spojrzysz na to, jak bronił się przed Lionelem Messim, wiesz wszystko, co trzeba wiedzieć. W tych taktycznych aspektach może nie jest tak wybitny jak Diego Godin czy różni czołowi włoscy obrońcy, ale jest niemal bezbłędny. Co więcej, jego zdolności sportowe są wręcz dziwaczne. Varane nie tylko wygrywał biegowe pojedynki z zawodnikami takimi jak Aubameyang czy Mane z rzędu, ale wręcz deklasował najszybszych napastników świata i wyglądał, jakby uprawiał jogging. 

Jego tempo jest fenomenalne. Brzmi to nieprawdopodobnie, gdy próbuje się w taki sposób określić środkowego obrońcę. Ten atletym jest decydujący nie tylko w pojedynkach, ale także w głębokiej obronie i innych sytuacjach. Varane, który nie jest sprinterem długodystansowym w stylu Usaina Bolta, niewiarygodnie szybko traci pozycję, a także jest doskonały w szybkim zatrzymywaniu i ponownym przyspieszaniu. Wszystko to daje mu niezrównany zasięg w działaniach obronnych. Czasami wydaje się, że może sam obronić prawie całe pole karne.

Czy Varane jest zawodnikiem docenionym?

Jest to zawodnik stale niedoceniany. Warto zauważyć, że Varane niekoniecznie wygląda jak atletyczny obrońca robiący to co robi. Ma stosunkowo smukłą sylwetkę, ma dość długie nogi i ruchy, które wydają się wolne. Nawet nie zaczyna mieć agresywnego języka ciała Ramosa, a jego działania nie wydają się tak potężne i nie do pokonania jak Virgil van Dijk. Jego sprinty wyglądają na wytrzymałościowe, jego pojedynki są często zupełnie niespektakularne, bo po prostu bez problemu wybiega z przeciwników lub wdaje się w pojedynki tak wcześnie i czysto, że trudno postrzegać sytuację jako pojedynek.

Varane, który nie jest starym zawodnikiem, jest aktualnie piłkarzem, który jest bardzo zmęczony psychicznie swoim zawodem. Widać to po odpuszczeniu kariery reprezentacyjne, mimo tego, że to zawodnik, który dopiero wkroczył do kręgu 30 latków.

Źródło: forum bukmacherskie

5/5 - (1)