Przyszłość Lewego w Barcelonie – szansa na sukcesy życia czy powolne przejście na emeryturę?

Jeszcze kilkanaście dni temu nie było do końca jasne, w którym klubie zagra w przyszłym sezonie Robert Lewandowski. Polak chciał przejść do Barcelony, aczkolwiek Bayern Monachium miał zamiar go zatrzymać. Finalnie jednak RL9 dopiął swego. Czy Robert Lewandowski osiągnie z klubem z Katalonii wielkie sukcesy? Jak na to zapatrują się bukmacherzy? Jak zaś wypadł debiut Lewego w nowym zespole?

Transfer Roberta Lewandowskiego stał się faktem!

Kilka ostatnich tygodni to była prawdziwa sinusoida na tej płaszczyźnie. Warto zaznaczyć, że kibice nie wiedzieli, czego dokładnie się spodziewać. Sam Robert Lewandowski odważnie i stanowczo deklarował, że interesuje go tylko i wyłącznie odejście z Bayernu Monachium. Z klubem z Allianz Arena miał jednak jeszcze jeden rok kontraktu. Włodarze ekipy z Bawarii nie chcieli mu dać przedłużenia o dwa sezony. Dodatkowo kością niezgody był sposób, w jaki RL9 został potraktowany przez klub na innej płaszczyźnie. Chodzi o usilne zabieganie o względy Erlinga Haalanda. Młody zdolny Norweg wybrał jednak finalnie Manchester City. Mogło wydawać się, że włodarze Bayernu Monachium nie do końca chcą sprzedać Roberta Lewandowskiego. W końcu RL9 co roku gwarantował kilkadziesiąt goli. Dodatkowo w rozmaitych rozgrywkach. Finalnie jednak oferta Barcelony opiewająca na 45 milionów euro (dodatkowo zostały zapewnione bonusy) okazała się przekonująca. A kilka dni temu Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik klubu z Katalonii.

Pojawiają się pierwsze kursy na osiągnięcia RL9 w nowym klubie

Tak naprawdę teraz wszystkie serwisy, blogi sportowe oraz bukmacherskie itd. żyją tym transferem. Nic dziwnego. W końcu Polak przechodzi do jednego z najbardziej medialnych klubów na całym świecie. Podobny show miałby miejsce chyba tylko wyłącznie w przypadku transferu do Realu Madryt. Jeśli chodzi o popularność, to oba te kluby są tak naprawdę na jednej, najwyższej półce. Bukmacherzy online już zaś przyjmują pierwsze zakłady dotyczące przyszłości Lewego w klubie z Camp Nou. Warto zaznaczyć, że możesz np. postawić na to, ile goli strzeli Robert Lewandowski w kampanii 2022/23, która startuje za niecały jeden miesiąc. Według fachowców RL9 szybko odnajdzie się w nowym klubie. Eksperci z firm bukmacherskich przewidują bowiem, że nasz eksportowy napastnik zdobędzie około 25-30 goli. Można także obstawiać na liczbę asyst oraz na trofea drużynowe. Na pewno pasjonująco zapowiada się rywalizacja o tytuł Króla Strzelców z Karimem Benzemą. Tak samo, jak walka o mistrzostwo La Ligi z Realem Madryt oraz ewentualny triumf w Champions League. Na pewno dla Lewego transfer do Barcy to nie jest zatem żadna emerytura! 

Polak ma za sobą już debiut w ekipie z Camp Nou

W niedzielę rano wielu polskich kibiców nastawiło budziki na bardzo wczesną porę. O 05:00 rozpoczęło się bowiem spotkanie pomiędzy Barceloną oraz Realem Madryt. Był to oczywiście mecz towarzyski. Polak wyszedł w pierwszym składzie. Co ciekawe z numerem 12 na koszulce (ponoć jednak kwestia „9” jest już dogadana). Robert Lewandowski zagrał przez pierwszą połowę. Był blisko zdobycia gola, ale finalnie ta sztuka mu się nie udała. Szansa na premierowe trafienie już niedługo, bo Barca zagra towarzysko z Juventusem (27 lipca 2022 roku).

5/5 - (1)