Poradnik małego piłkarza – czego potrzebujesz na start?

Piłka nożna jest niezaprzeczalnie królową dyscyplin sportowych. W piłkę gra najwięcej osób na świecie, tak samo jest w przypadku kibiców – piłka nożna gromadzi wokół siebie największą rzeszę fanów spośród wszystkich sportów na świecie. Nic zatem dziwnego, że każde nowe pokolenie zaczyna przygodę z tym pięknym sportem. Z pewnością każdy z was choć raz kopał piłkę w swoim życiu. Szczególnie w przypadku małych chłopców granie w piłkę jest czymś bardzo popularnym. Od pierwszych lat, kiedy dziecko nauczy się już chodzić, zaczyna się zabawa z piłką. Początkowo nieudolna zabawa małego dziecka przeradza się w coś co bardziej przypomina piłkę jaką znamy z meczy oglądanych w telewizji. W dzisiejszym artykule piszemy o podstawach które powinien znać każdy kto chce zacząć zabawę z piłką nożną. Zapraszamy do lektury!

Na początku kup piłkę 

Temat może wydawać się tak oczywisty, że aż dziwne, że o nim wspominamy. Prawda jest nieco inna i zakup piłki nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Dlaczego się tak dzieje? Głównie przez to, że wybór piłek na rynku jest przeogromny, co może przytłoczyć klienta który nie jest dobrze obeznany z tematem. Druga sprawa to rodzaje piłek, technologia w jakiej została wykonana, parametry. To wszystko wpływa na jej właściwości, co bezpośrednio przekłada się na naszą grę. Na początku musimy zastanowić się ile chcemy wydać. Jeśli ustalimy budżet musimy zastanowić się w jaki sposób będziemy używać naszej piłki. Jeśli gramy na trawie, powinniśmy szukać piłki na trawę. Jeśli gramy na hali, analogicznie będziemy szukać piłki odpowiedniej do gry halowej.

Buty do gry w piłkę

Podobnie jak w przypadku piłki, zakup butów nie jest łatwy, a może nawet jest jeszcze trudniejszy. Znowu musimy zastanowić się nad budżetem. Najtańsze buty do piłki możemy kupić już za niewiele ponad 100 zł. Jeśli szukamy czegoś z wyższej półki cena będzie rosła praktycznie w nieskończoność. Należy pamiętać o tym, że na początku nie potrzebujemy nie wiadomo jak dobrych butów przeznaczonych dla profesjonalnych sportowców, ponieważ razem z czasem który poświęcimy na grę zmienią nam się preferencje, głównie co do butów. Kolejny krok to dobór odpowiedniego typu buta – halówki, na halę, turfy, na sztuczną trawę, i na końcu korki, na trawę. Najważniejsze w przypadku zakupu butów do piłki nożnej jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Eksperci zalecają kupno butów o rozmiar mniejszych niż rozmiar który nosimy na co dzień – to zapewni lepszą kontrolę nad piłką. 

Nie zapomnij

Na koniec warto pamiętać o stroju i skarpetach. Skarpety piłkarskie nie są długie z przypadku – ich długość pozwala na schowanie pod nimi ochraniaczy na piszczele. Ochraniacze na piszczele i kostkę są kolejnym elementem w który warto wyposażyć się już na samym początku, zwłaszcza kiedy gramy z innymi. Podczas meczu bardzo łatwo o przypadkowe zderzenie, które w najlepszym przypadku skończy się obitym piszczelem, a w gorszym, może skończyć się poważniejszym urazem. Strój piłkarski najczęściej determinuje klub w którym trenujemy, jeśli natomiast gramy rekreacyjnie warto rozejrzeć się za czymś wygodnym i przewiewnym.

5/5 - (2)