Jak się przygotować do treningów piłkarskich w zimę?

Historia pokazuje, że warto umieć się przygotować piłkarsko również w zimę. W 2009 r. polska reprezentacja grała ze Słowakami w aurę zimową i poległa, grzebiąc swoje szanse na start na mundialu. Lech Poznań przed laty pokazał, że potrafi grać ważne mecze piłkarskie w Lidze Europy UEFA, w zimę. Piłkarz, zarówno młodzik jak też zawodowy piłkarz musi być przygotowany na każde warunki pogodowe, dlatego ważne, by trening przeprowadzony zimą był uczciwie zrobiony. 

W jaki sposób przygotować się do treningów piłkarskich w zimę?

Strój, który zakłada piłkarz porą zimową, musi być wykonany z bielizny termoaktywnej, będą to ciepłe legginsy oraz koszulka, bluza chroniąca przed chłodem i kurtka chroniąca przed opadami deszczu oraz śniegu. Jest to podstawa, o której przeczytasz na każdym blogu sportowym, jak przykładowo https://skeie.org.pl/. Warto założyć czapkę, komin i rękawiczki. Najcięższe zadanie czeka bramkarzy, zwłaszcza kiedy podczas meczu są nieaktywni, dlatego grając mecz zimą warto aktywować swojego golkipera, oczywiście z głową podawać mu futbolówkę, czyniąc to z pełnym przekonaniem do jego możliwości. Zimą zwykle gramy na sztucznej nawierzchni, uprzednio odśnieżonej, dlatego warto założyć turfy, które sprawdzą się wybornie, możemy postawić też na buty typu AG. 

O czym jeszcze należy pamiętać przed spotkaniem rozgrywanym zimą?

Obligatoryjnie należy przeprowadzić solidny trening, celem rozgrzania wszystkich partii mięśniowych. Warto uodparniać młody organizm, pamiętając, że młodzi piłkarze rozgrywają spotkania w o wiele trudniejszych warunkach niż w Polsce, bo w Finlandii np. młodzicy Rovaniemen Palloseura. 

Podsumowanie

O zdrowie należy dbać, dlatego przed podjęciem treningu piłkarskiego w mało przyjaznej, zimowej aurze należy się właściwie przygotować, postawić na ciepły, termodynamiczny strój, odpowiednie obuwie. Pamiętać jednak należy, że organizm należy uodparniać, zawodnicy grają o wiele gorszych warunkach pogodowych niż tych jakie zastaniemy w Polsce i doskonale sobie radzą, gdyż mają organizm w pełni przygotowany do nieprzyjaznej aury. 

5/5 - (1)