Czy Haaland ma szansę zostać królem futbolu?

22-latek to w tym momencie jeden z najlepszych zawodników na świecie. Wielu ekspertów sądzi, iż to będzie przyszły król futbolu. I to już niedługo! Taki obrót spraw nie jest wykluczony. Wszak aktualne statystyki Norwega są imponujące. A przecież ma on jeszcze spore pole do rozwoju. Co w bieżącym sezonie może osiągnąć Erling Haaland?

Mistrzostwo Anglii jest bardzo możliwe

Dużo wskazuje na to, że 22-latek będzie gigantem futbolu. Już teraz jest wielką gwiazdą. A tak naprawdę to dopiero początek kariery w jego wykonaniu. Norweg czarował już jako piłkarz Borussii Dortmund. Często jednak „łapał” kontuzje. I to może być jego największy wróg. Jeśli Erling Haaland będzie zdrowy, to powinien stawać się rok po roku coraz lepszym piłkarzem. Kontuzje potrafią jednak sporo popsuć. Trzeba zatem życzyć na pewno sporo zdrowia reprezentantowi Norwegii. Aktualnie najlepsi bukmacherzy uważają, że z nim w składzie Manchester City zajmie pierwsze miejsce w Premier League. Warto dodać, że przed rozpoczęciem tego sezonu Erling Haaland trafił pod skrzydła Pepa Guardioli. I jak na razie gra rewelacyjnie. Norweg w 12. spotkaniach ligowych zdobył 18 goli. W tym momencie jest zdecydowanie na pierwszym miejscu w Klasyfikacji Strzelców. Drugi Harry Kane ma jedenaście bramek. Wydaje się, że ten tytuł Norweg ma już praktycznie w kieszeni (jeśli oczywiście nie będzie miał poważniejszych kontuzji). A jego dobra forma powinna sprawić, że Manchester City finalnie zajmie pierwsze miejsce na koniec sezonu 2022/23.

Czy Manchester City wygra rozgrywki Ligi Mistrzów?

Włodarze ekipy z Manchesteru przede wszystkim chcą, by zawodnicy Pepa Guardioli zanotowali wiktorię w Lidze Mistrzów. Na razie im się to jeszcze nie udało pod wodzą trenera z Katalonii. Właśnie m.in. dlatego szejkowie po raz kolejny głębiej sięgnęli do swoich portfeli i sprowadzili supertalent z Norwegii. I jak na razie ta decyzja okazuje się bardzo rentowna. Kibice Manchesteru City liczą na to, że Erling Haaland nie zapomni, jak zdobywać bramki przede wszystkim w fazie pucharowej. W grupie było pod tym kątem świetnie. Norweg zagrał w czterech spotkaniach i zanotował pięć goli. Na wiosnę Obywateli czekają pierwsze spotkania w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Już wiemy, że zawodnicy Pepa Guardioli trafili w 1/8 finału na RB Lipsk. Wszystko wskazuje na to, że Manchester City spokojnie przejdzie dalej. A 22-latek może powiększyć swój dorobek strzelecki o kilka kolejnych goli.

Jak Erling Haaland spisze się na mundialu w Katarze?

O tym się nie przekonamy. A przynajmniej nie w czasie mundialu w Katarze, który startuje za niecałe dwa tygodnie. Wszystko dlatego, że kadra narodowa Norwegii nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata. To na pewno spora strata, bo Erling Haaland jest w rewelacyjnej formie. Z takiego obrotu sprawy pewnie… cieszy się Pep Guardiola. 22-latek będzie mógł sobie spokojnie odpocząć, a kiedy rozgrywki ruszą, to pewnie znowu zacznie strzelać niczym „maszyna”. My (jako kibice) mamy nadzieję, że na przyszłych Mistrzostwach Świata Norwegii już zaś nie zabraknie w gronie najlepszych reprezentacji narodowych.

5/5 - (1)